İçerik pazarlama hem genel hem de belirli bir alıcı grubun ilgisini çekerek cazip ve yararlı içeriklerin yayımlanmasıyla müşteri kazanmayı amaçlayan bir stratejidir. Bu pazarlama yöntemi, içeriğini tanıtan kişileri ve alıcıları dahil ederek istikrarlı ve uzun süreli ilişkiler kurmayı amaçlayan tek taraflı bir reklam mesajına dayanmaktadır. 

İçerik pazarlamanın en popüler biçimleri şunlardır: 

  •   Kılavuzlar
  •  Sponsorlu makaleler
  •  Online kitaplar
  •   Uzman makaleler
  •   Video
  •   Webinarlar
  •   İkonografiler 

İçerik pazarlamanın görevi, markaları popülerleştirmesinin yanı sıra, iyi içeriği “tanıtan” Google’da görünürlük oluşturmak için temel oluşturmaktır. Ayrıca, popüler ve yüksek kaliteli içeriğin yayınlanması ve tanıtılması kullanıcıların doğal olarak iyi içeriklerle bağlantı kurmasını sağlar ve bu da sitenin arama motorundaki konumunu iyileştirir.

İçerik pazarlama fikrini tanıtmak ve bilgilerimizi paylaşmak amacıyla WhitePress editörleri ve WhitePress ile iş birliği yapan kişiler tarafından oluşturulan İçerik Pazarlama Bloğu, içerik pazarlama alanındaki fikirlerimizi içermektedir. Bu blog vasıtası ile içerik pazarlama alanının ilgili olduğu birçok şeyi sizlere göstermek ve anlatmak istiyoruz.

Bloğumuzda içerik pazarlamanın doğrudan veya dolaylı ilgili olduğu birçok konuyu dahil ederek içerik pazarlamanın ne kadar kapsamlı olduğunu göstermeye çalışıyoruz ve sizlere pratikte kullanabileceğiniz bilgiler sunmayı hedefliyoruz.

İçerik Pazarlama
blogger-nedir-nasil-olunur
Blogger Nedir? Blogger Nasıl Olunur

Online çalışma düzeninin artık iyice hayatımızda yer etmesi ile birlikte bazı kavramlar tekrar trend haline geldi. Bunlardan birisi de blog yazarlığı ve bloggerlık. Bu yazımızda, son dönemlerde tekrar gündeme gelen bloggerlık kavramını ele alıyoruz. Blog nasıl yazılır, blog yazarak nasıl para kazanılır ve blog yazarken nelere dikkat edilmelidir gibi sorulara yanıt arayacağız.

makale yazarak nasil para kazanilir
Makale Yazarak Para Kazanmak

Dijital dünya artık bizlere beklediğimizden fazla şey vaadediyor. Yepyeni iş kolları sunmasının yanında aynı zamanda kişilerin meslek tercihlerini de değiştirmesini sağlayabiliyor. Nitekim plog ya da makale yazarak para kazanmak da dijital dünyanın bizlere sunduğu yeni alanlardan birisi. Her gün yeni bir fırsatın ortaya çıktığı bu kavramı ve online yazarlık sektörünü yazımızda ele alıyoruz.

İçerik Pazarlaması Nedir?
İçerik Pazarlaması Nedir?

Content Marketing, Türkçedeki karşılığıyla İçerik Pazarlaması nedir? Dijital pazarlama dünyasında kendine çok sağlam bir şekilde yer edinen içerik pazarlaması gün geçtikçe daha önemli bir hale gelmekte. Gittikçe büyüyen ve gelişen bu kavramın temel parçalarını ele aldığımız bu yazıda, içerik pazarlamasına ilişkin ihtiyacınız olan genel bilgileri sizlere sunuyoruz.

whitepress portalı seçerek seo hedeflerinize nasıl ulaşabilirsiniz?
Bir WhitePress® Portalı Seçerek Hedeflerinize Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Mantık ve sezgi - reklamverenler WhitePress® aracılığıyla makalelerini yayınlatacakları zaman bu ikisini kullanırlar. Ya da başka bir deyişle, bu ikisini kullanmalılar. Ancak internet ortamında çoğu zaman işler böyle yürümemekte. Birçok kişi, tembellikten ya da yetersiz kaynaktan dolayı genel hedefleri düşünmek yerine "A'dan Z'ye" direkt geçişe odaklanmakta. WhitePress® ise kullanıcılarına, programcıları ve editörleri aracılığıyla eşsiz değerlendirmeler, geçmiş veriler, grafikler ve bu grafiklerin değerlendirmelerini sunmaktadır. Bu sayede reklamverenler, rastgele değil, akıl ve sezgileriyle hareket edebilmekte ve en doğru kararı verebilmektedirler.

Para kazanmaya başlayın bugün.
Ücretsiz Kaydolun