SEO (arama motoru optimizasyonu) ifadesi Google arama motoru için web sitesi optimizasyonu anlamına gelmektedir. Siteyi Google için optimize ederken kullanıcıyı da düşünmelisiniz. SEO faaliyetleri internet sitesi ile doğrudan ilgili faaliyetlerin bir parçasıdır- buna yerinde faaliyetler (optimizasyon) denir. En önemli optimizasyon faktörleri şunlardır:

  • Başlık etiketindeki anahtar sözcükler
  • Web sitesindeki metinlere anahtar kelimelerin yerleştirilmesi
  • En uygun başlık seçimi (h1, h2, h3)
  • Uygun dahili bağlantı yerleştirme
  • Meta etiketlerin, tanımların ve alt etiketlerin optimizasyonu
  • Site yükleme süresinin optimizasyonu

Google arama motorunda web sitelerinin konumlandırılması (link building-link inşası),   bir web uzmanının veya ajansın Google’da sitenin görünürlülüğünü artırmak için gerçekleştirmesi gereken bir dizi işlemdir. Konumlandırma, konumlandırılmış bir web sitesine bağlantılar verme gibi site dışı faaliyetlerle ilişkilendirilir. Bu bağlantıların kalitesi ve sayısı Google algoritmasının en önemli sıralama faktörüdür ve web sitesinin Google’daki görünürlülüğünü doğrudan etkilemektedir.

Devamını okumanızı tavsiye ederiz 

 

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
blogger-nedir-nasil-olunur
Blogger Nedir? Blogger Nasıl Olunur

Online çalışma düzeninin artık iyice hayatımızda yer etmesi ile birlikte bazı kavramlar tekrar trend haline geldi. Bunlardan birisi de blog yazarlığı ve bloggerlık. Bu yazımızda, son dönemlerde tekrar gündeme gelen bloggerlık kavramını ele alıyoruz. Blog nasıl yazılır, blog yazarak nasıl para kazanılır ve blog yazarken nelere dikkat edilmelidir gibi sorulara yanıt arayacağız.

makale yazarak nasil para kazanilir
Makale Yazarak Para Kazanmak

Dijital dünya artık bizlere beklediğimizden fazla şey vaadediyor. Yepyeni iş kolları sunmasının yanında aynı zamanda kişilerin meslek tercihlerini de değiştirmesini sağlayabiliyor. Nitekim plog ya da makale yazarak para kazanmak da dijital dünyanın bizlere sunduğu yeni alanlardan birisi. Her gün yeni bir fırsatın ortaya çıktığı bu kavramı ve online yazarlık sektörünü yazımızda ele alıyoruz.

seo search engine optimization nedir?
SEO - Search Engine Optimization Nedir?

SEO, Türkçedeki karşılığıyla Arama Motoru Optimizasyonu nedir? Arama motorlarının hayatımıza tamamen girmesi ile birlikte popülerleşen ve olmazsa olmaz haline gelen SEO işlemleri artık büyük küçük farketmeksizin her kullanılıcı için hayati bir öneme sahip durumda. Bu yazımızda SEO'nun genel mantığından tutun da teknik SEO işlemlerine kadar arama motoru optimizasyonuna dair ihtiyacınız olan tüm temel bilgileri sunuyoruz.

arama motoru nedir nasil calisir
Arama Motorları Nelerdir? Nasıl Çalışır?

Arama motorlarından bahsedeceğimiz bu yazımızın ana konusunu, arama motorlarının tarihi, ne oldukları, nasıl çalıştıkları ve piyasadaki en popüler arama motorları oluşturmaktadır. Günümüzde internet kullanıcılarının sosyal medya dışında en çok vakit geçirdikleri yer olan arama motorları, dijital pazarlama dünyasının da en önemli bileşenlerinden biri haline gelmiştir. Gelin arama motorlarına birlikte etraflıca bir göz atalım.

Para kazanmaya başlayın bugün.
Ücretsiz Kaydolun